Florida

Florida je 27. stát USA ležící na stejnojmenném poloostrově na jihu Spojených států. Jméno „Florida“ je španělské přídavné jméno znamenající „květinový“. Symbolem tohoto státu je pelikán...
pokračování popisu na serveru Wikipedie.org

Kontaktujte nás

Telefon: 777 253 993

Proč právě nemovitosti na Floridě? – všeobecné info o lokalitě Florida

Finanční aspekt

Během roku 2013 se trh s nemovitostmi na Floridě opět rozhýbal. Ačkoli byla vleklá ekonomická krize, která zasáhla i trh s nemovitostmi ve většině vyspělého světa, nyní se nemovitosti na Floridě těší opět oblibě. Ceny realit v této lokalitě již začaly opět stoupat – a to meziročně až o 9 %. K tomu dopomáhá i fakt, že během let 2007 – 2011 klesly ceny nemovitostí v průměru o 50 %, přičemž lze nalézt i takové lokality, kde ceny v této periodě klesly až o 200 % či ještě více.

Nyní se zvyšuje nejen domácí poptávka po nemovitostech na Floridě, ale roste zájem zejména zahraničních subjektů. Ti zde vidí velký investiční potenciál, který v sobě spojuje nejen uložení peněz, ale rovněž možnost využívat tuto investici pro rodinnou dovolenou spojenou třeba se studijním pobytem svých dětí. Koupě nemovitosti na Floridě není totiž jen statické uložení peněz s vidinou zhodnocení v delším časovém horizontu v případě prodeje. Tím, že si pořídíte nemovitost na Floridě, získáte základnu pro Vaši rodinnou dovolenou v turisticky atraktivní lokalitě a zároveň můžete tuto nemovitost po zbytek roku, kdy ji nevyužíváte, pronajímat. Tímto pronájmem se zaplatí nejen celý provoz a správa nemovitosti, ale i Vaše dovolená. Vaše investice je tedy stále plusová. Navíc se zde nabízí i myšlenka investice do vzdělání Vašich dětí. Můžete je poslat na studijní pobyt na Floridu, přičemž vy jako rodiče zde máte prázdninové sídlo pro trávení společného času. Reálně se tedy jedná o průnik několika přidaných hodnot při investování do nemovitosti na Floridě.

 

Půvab lokality

Tento stát na jihovýchodě USA, nazývaná též „slunečný stát“ (je zde deklarováno 300 slunečných dnů v roce) je oblíbenou turistickou destinací nejen díky příjemnému klima po celý rok, ale třeba i díky svým více než 660 mil dlouhým krásným písčitým plážím. Florida však nabízí mnohem více, než jen ideální podmínky ke koupání ve vodách Atlantického oceánu. Spoustu národních parků, unikátní ekosystém, bohatou faunu a flóru, nepřeberné možnosti pro turistiku, cyklistiku či vodní sporty, nebo třeba mnoho zábavních parků.

Ročně navštíví Floridu přes 80 milionů turistů.

Faktografie

Úředním jazykem je angličtina a španělština, hlavní město se nazývá Tallahassee, není však největším městem Floridy. Tím je město Jacksonville. Florida hraničí se státy Alabama a Georgia, jih a východ Floridy omývá Atlantský oceán.

Pro vnitrozemí jsou charakteristické subtropické lesy a jezera, největší z nich se nazývá Okeechobee. Jih ostrova je pokryt bažinami. Pobřeží tvoří zátoky a rozsáhlé písčité pláže.

Časový posun oproti České republice je o 6 hodin méně.

Počasí

Díky své poloze v subtropickém a tropickém pásmu se na Floridě střídají pouze dvě roční období. Teplé a dlouhé léto s průměrnými teplotami kolem 30 stupňů a mírné zimy s teplotním rozmezím cca 18 – 25 stupňů. Léta jsou dlouhá, teplá a vlhká, teplotní výkyvy jsou zde minimální. Zima je mírná, svým charakterem připomíná středoevropské jaro.

Aktivity a zábava

Florida nabízí nepřeberné množství možností trávení volného času. Jsou zde jedny z nejlepších podmínek pro golf, tenis a jachting.

Lze si zde vybrat ze všech druhů sportů pro aktivní jedince, dlouhé trasy pro jízdu na kole či in-line bruslích, veškeré vodní sporty (včetně potápění ke korálovým útesům a pozorování rozmanitého podmořského světa), organizovaná zábava pro seniory i malé děti a spousta dalších zábavních činností. To vše dotváří atmosféru jedinečné pohody.

 

NAŠE LOKALITY

Zařídíme Vám koupi nemovitosti ve kterékoli části Floridy, nicméně máme oblast, kterou preferujeme a doporučujeme. Po seznámení se s celou Floridou jsme nabyli přesvědčení, že západní Florida je nejpříjemnější oblast, kde zakotvit. Proto se stala naší základnou a specializujeme se především na zdejší trh. Pokud klient dojde k jinému závěru, jsme samozřejmě ochotni nabídnout nemovitost jinde, jsme si však vědomi konkurenčních výhod této oblasti, o kterých Vás rádi přesvědčíme.

Mexický záliv je nádherná oáza s klidnou vodou, s veškerým zázemím, které Florida může nabídnout. Jde o místo, které je mnohem více vhodné na žití, než turisticky předimenzované ostatní části Floridy, přičemž nezůstává pozadu ani pro toho, kdo vyhledává turisticky atraktivní místa nebo se chce věnovat činnostem, které jsou tolik typické pro Floridu.

Kromě trhu s nemovitostmi jsme zde rovněž navázali osobní kontakty na poli studijních pobytů, což Vám zaručuje výběr té nejvhodnější školy pro případné studium Vašich dětí.

Pokud jde o dosažitelnost turisticky známých míst, např. nejjižnější bod Floridy Key West je odsud časově stejně dosažitelný, jako byste cestovali z jihu z Miami (a to díky tomu, že most vedoucí z Miami do Key West je rychlostně omezen a časově jedete tedy velmi dlouho). Další turistická lákadla jsou přímo v této oblasti, lokalita skýtá nevyčerpatelnou studnici inspirací pro delší i kratší výlety.

Západní Florida:

Díky subtropickému podnebí přitahuje stále více turistů a obchodníků. Je zde mnoho světových golfových hřišť, možnost využití vodáckého a vodního sportu, stejně jako čilý obchodní ruch. Stejně jako v jiných částech Floridy, i zde je několik národních parků, nejznámější z nich je Busch Gardens. Tento zábavní park je jedním z největších amerických zoologických institucí vůbec, žije zde více než 2700 zvířat.

 

Západní pobřeží Floridy pokrývají nekonečné bílé pláže se spoustou slunce, zálivů a modrých oáz s klidnou vodou.

 

Tampa Bay – je jedním z největších mořských přístavů na floridském pobřeží Mexického zálivu. Z hlediska trhu nemovitostí je to místo určené pro znalé investory, kteří oceňují danou lokalitu, která v sobě citlivě spojuje historické prvky s moderní architekturou.

Přímo v Tampě najdete zábavný park Busch Gardens, lákadlem je též místní muzeum umění či kino postavené ve stylu španělské renesance. Hyde Park je zase jakási směs středověkých, gotických, tudorovských a koloniálních děl, ale také zde najdete moderní módní obchody situované v oblasti Old Hyde Park Village.

 

Přesně na druhé straně zálivu je nádherné město Clearwater. Jeho městská pláž byla vyhlášena jako nejlepší pláž v USA. Je charakteristická velmi jemným až prachovým bílým pískem, její okraj je lemován jedinečnými domy a resorty. Zkrátka ideální místo pro Vaši nemovitost.

 

Fort Myers je ukázkovým místem pro akumulaci slunce, neboť se pyšní statistickou s téměř 365 slunečnými dny v roce. Ideální například na hraní golfu, jehož areálů je v této oblasti kolem 50. K lenošení a vodním sportům vybízejí zase krásné pláže, které jsou vzdálené pouze několik mil od centra.

 

Celý jihozápad nabízí mnoho příležitostí pro rybáře. Pobřeží má stovky mil zálivů, vodních rezervací, zátok, ústí řek a mnoho útesů bohatých na ekosystémy, což je ideální pro rybolov v hlubokých vodách. Tyto stojaté, tiché a neznečištěné vody jsou domovem krevet, krabů a malých ryb, ty jsou zase potravou mnoha velkých ryb. Úlovky jsou tedy opravdu slibné.

 

Život na pobřeží v klidném Mexickém zálivu je zkrátka prvotřídní perla, kterou developeři brousí do toho největšího luxusu. Můžete si zde vybrat z nepřeberné nabídky obytných domů, kondo věží, villa domů, apartmánového bydlení apod., zkrátka od těch nejluxusnějších rezidencí po skromnější, avšak stále prvotřídní bydlení.

 

V některých rezortech mají obydlí dokonce svoji soukromou pláž, jiné nemovitosti jsou součástí celého komplexu služeb, kde máte ve svém areálu bazén, fitness, osobu pro správu nemovitosti, zahradníka na sekání trávy a jiné vymoženosti. Veškerá tato agenda Vás navíc vyjde mnohdy levněji než údržba daleko skromnější nemovitosti v České republice. Rovněž samotná pořizovací cena nemovitosti je často srovnatelná či nižší, než pořízení nemovitosti v České republice.

 

ALTERNATIVNÍ LOKALITY

Východní Florida:

Panuje zde subtropické podnebí, které umožňuje mnohostranné aktivity po celý rok. Jsou zde nejstarší státy jako Connecticut a New England, tedy i nejstarší památky z dob počátků kolonizace Ameriky. Mezi nejznámější místa patří Melbourne, Vero Beach či Daytona Beach, dále vnitrozemské přírodní parky a známá atrakce NASA v Kennedy Space Center či Cape Canaveral, odkud startují rakety do vesmíru.

Východ Floridy omývá Atlantský oceán, pláže jsou lemovány jemným bílým pískem. Oblast nabízí kulturní akce, sportovní aktivity, spoustu nákupních možností, ale i bohatý noční život. Je to tedy nejen oblast pro efektivní uložení peněz do nemovitosti, ale rovněž ideální místo pro rodinnou dovolenou.

Jižní Florida:

Je zde tropické klima, letní teploty se pohybují okolo příjemných 30 stupňů. Některé pláže jsou dlouhé i několik kilometrů. Nejjižnějším místem je souostroví Key West. Asi nejznámější oblastí je Gold Coast (Zlaté pobřeží), které tvoří okresy Palm Beach, Broward a Miami-Dade, místa jako jsou Miami Beach a Palm Beach netřeba pro jejich popularitu ani představovat. Nachází se zde také národní park Everglades, který je znám především svou pozoruhodnou faunou a flórou.

Jižní cíp poloostrova je velmi vyhledávaným místem snad všech – od turistů, důchodců a rybářů, až po manažery, sportovce či hudební a filmové hvězdy. Samotná metropole Miami je centrem financí, obchodu, médií, zábavy, umění i mezinárodního obchodu.


© 2013 - www.floridskereality.cz, ComSTAR Prague s.r.o.