Florida

Florida je 27. stát USA ležící na stejnojmenném poloostrově na jihu Spojených států. Jméno „Florida“ je španělské přídavné jméno znamenající „květinový“. Symbolem tohoto státu je pelikán...
pokračování popisu na serveru Wikipedie.org

Kontaktujte nás

Telefon: 777 253 993

Specifika nákupu

Popis nemovitosti

Na rozdíl od Česka se u nemovitostí v USA neuvádí klasické dělení nemovitostí na 1+… Kuchyň s jídelním koutem či samostatnou jídelnou a obývák jsou standardními místnostmi v jakékoli nemovitosti. Obvykle se tedy neuvádí jako něco speciálního, je to prostě klasickou součástí. Typicky se tedy uvádí u nemovitosti počet ložnicí a koupelen. Je obvyklé, že každá ložnice má svou vlastní koupelnu, ke které je přístup rovnou z ložnice. Její součástí je rovněž WC, vana či sprchový kout, resp. oboje. Dále není výjimkou, že nemovitost obsahuje šatnu, tedy místnost speciálně určenou jen na oděvy a obdobné příslušenství. Ta rovněž náleží k dané ložnici. Pokud se jedná o malý byt v Česku nazývaný „garsonka či garsoniéra“, v americké terminologii se setkáme s pojmem „studio“.

Daně

Komplexní daňový systém v USA je hierarchicky uspořádán na daně federální, státní a místní. Místní daně z nemovitostí se platí jednou za rok.

Florida patří k těm málo státům USA, kde se státní daně nevybírají. Přesto musí občané USA, stejně jako dočasní rezidenti a nerezidenti, kteří realizují příjmy na území USA, odevzdat jedenkrát ročně federální daňové přiznání.

Od příjmů mohou lze odečíst mnohé výdaje, například úroky z hypotečního úvěru, cestovní náhrady, daně z nemovitostí, apod. Daň z nemovitosti je vybírána místními orgány podle hodnoty příslušné nemovitosti.

Daň z kapitálového příjmu je vybírána ze zisku, který byl realizován při prodeji nemovitosti. Existuje několik způsobů, jak tuto daň snížit nebo dokonce neplatit. Vláda USA podporuje investory, kteří se rozhodnou respektovat určitá pravidla a reinvestují své zisky z prodeje původní nemovitosti do koupě jiných nemovitostí. V tomto případě lze aplikovat Internal Revenue Code Selection 1031, podle kterého je možné odkládat daň z kapitálového příjmu při transakcích komerčního nebo investičního charakteru.

Doporučujeme konzultovat profesionálního daňového poradce před vyplněním daňového přiznání.


© 2013 - www.floridskereality.cz, ComSTAR Prague s.r.o.